Piko

Volejbal

Martin Pihera
Martin Pihera

V březnu 2007 proběhl můj první trénink volejbalu v oddílu Dansport a tam jsem strávil krásných 7 let. Po dobu, co jsem hrál v týmu, jsem vždy hrál nejvyšší soutěže v ČR. Dařilo se mi na velkých turnajích získávat ocěnění MVP a jako největší juniorský úspěch beru výhru na prestižním turnaji v Dřevěnicích.

V roce 2013 jsem hrál první seniorskou soutěž a to první ligu za Nymburské svině “B” team Benátek nad Jizerou, kde jsem se účastnil extraligových příprav a tréninků.

Po skončení juniorského věku jsem hrál v extralize v klubu Odolená voda a další sezónu jsem strávil v Ústí nad Labem. Po této sezóně jsem ukončil svou kariéru v šestkovém volejbalu.

Plážový volejbal

Martin Pihera
Martin Pihera

V roce 2010 jsem hrál svůj první turnaj v pankráckém areálu. Poté jsem pravidelně střídal letní hraní beache a v zimní sezóně klasický volejbal.

Rok 2012 byl pro mě přelomový rok, dostal jsem nabídku do juniorské reprezentace. V ní jsem byl do svých 22 let. Během reprezentace jsem se zúčastnil několika mistrovství republiky ve všech mládežnických kategorií a získal 4 cenné kovy🥇🥈🥈🥉, poté byl pro mě vrchol mládežnické kariéry mistrovství Evropy do 20 let v Hartbergu (🇦🇹).

Po skončení mládežnických kategorií jsem se z kvalifikací probojovával do hlavních soutěží v kategorii mužů a v roce 2015 jsem dostal od klubu Beach Service nabídku finančních prostředků, celkové podpory a hraní za tento klub a od té doby se mi začalo dařit vítězit a získávat medaile i v mužské kategorii.

V roce 2017 se mi dokonce podařilo vyhrát všechny republiky, až na halovou, kde jsem byl druhý🥈 (Akademické MČR, Klubové MČR a MČR mužů)🥇🥇🥇.

V roce 2018 jsem se stal členem seniorské reprezentace a armád

Martin Pihera
Martin Pihera

ního sportovního klubu Dukla (ASC Dukla).

Základní údaje

Martin “Piko” Pihera
Narozena: 6.5.1994
Výška: 191 cm
Váha: 70 kg
Dosah nataženou paží: 247 cm